23 Ocak 2012 Pazartesi

TRABZON İÇİN NE DEDİLER?


TRABZON İÇİN NE DEDİLER?

Avni Başoğlu – Akşam – 23.01.2012

“Trabzon potaya çok yakışıyor”

Trabzonlularla çok iyi anlaşır, Trabzonspor'u da 'Üç Büyükler Hegemonyası!'nı kırıp 'Dördüncü Büyük!' unvanını aldığı için, çok takdir ederdim. Bu tabii, sadece 'Futbol' için düşündüklerimdi. Kızdığım bir şey de vardı. 

Bu kulübün tek 'Gıcık olduğum!' tarafı, sadece 'Futbola yatırım yapıp' Trabzonspor'a bir 'Basketbol Şubesi' açmamalarıydı. Bunun için, yıllar boyu, ünlü Trabzonspor dergisi dâhil, gazete ve televizyon yorumlarımda, hep üstünde durmuş ve 'Trabzon Gençliği'ni basketbol heyecanından mahrum etmemeleri' gerektiğini belirtmiştim. Çünkü basketbol, hem oynayanı, hem seyredeni, son saniyeye kadar, heyecan denizinde sürükleyen, bir spor dalıydı. Eeee! 'Karadeniz insanı' da, özellikle 'Trabzonlu Hemşehrilerim' gen yapıları itibariyle, müthiş heyecanlı ve sportmen insanlardı. O halde neden 'Trabzonpor, Türkiye ve Avrupa'nın potasına, tıpkı futboldaki gibi, damgasını vurmuyordu?'

Nihayet, birkaç yıl önce 'Potaya daldılar!' hemen de, 1.Lig'e zıpladılar! Bu sezon başında, biraz sıkıntı çekip, 'Çekilsek mi, çekilmesek mi?' tartışmaları yapsalar da, fedakar birkaç yöneticinin ısrarı ile yola devam ettiler. Dün Trabzon'daki 'All-Star' organizasyonunda, şunu gördüm;

'Basketbol Trabzon'a çok yakışıyor. Türkiye'nin en güzel salonlarından birini de yapmışlar. 7500 kişilik, Hayri Gür Salonu'nda All-Star'a ilgi büyüktü. Tribünler 'Potanın Uşakları!' ile kaynıyordu. O halde; Trabzonspor Yönetimi'nin fedakar insanları…

Sakın pes edip 'Uşakları' basketboldan mahrum etmeyiniz. Güçlü sponsorların kapılarını çalıp, Trabzonspor'a dev sponsor desteği sağlayınız. Dediğim gibi; 'Trabzonlu Uşaklar'a Basketbol heyecanı yakışıyor ve can katıyor!'

*

Gökhan German – Fanatik – 23.01.2012

“Rüya Gibi”

Beko Basketbol Ligi’nde hiç bu yılki kadar yıldız olmamıştı. Bu yıldızların tamamı da dün Trabzon’da bir araya geldi. Lakoviç, Vujaçiç, Savanoviç, Mensah, Oğuz, Kaya, Emir, Arroyo, Furkan ve diğerleri yoğun Avrupa ve lig temposu arasında, biraz stres attı, çok fazla eğlendi ve eğlendirdi...

All-Star’ın basketbolun yeni kenti Trabzon’da düzenlenmiş olması da doğru bir karardı.
Harika bir salon, spora, özellikle futbola aşık bir kent. Burada basketbola ilginin artması adına dün bir milad olabilir. Salondaki binlerce Trabzonlu, televizyondan gördükleri yıldızlara inanılmaz ilgi gösterdi. Onlar da bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı. İmza ve fotoğraf çektirme taleplerinin hepsine hiç sıkılmadan olumlu yanıt verirlerken, taraftarlar da oldukça mutlu bir şekilde tribünlerden ayrıldı.
Umarız Hayri Gür Salonu, Trabzonspor’un lig maçlarında da bu kadar dolar ve ligde kalmaya çalışan takımlarına destek verir. Organizasyonda üç sayı yarışmasını evsahibi Jonathan Gibson’un kazanması tribünleri bir başka mutlu etti. Gibson oldukça sempatik ve belli ki Trabzonlular tarafından çok seviliyor. O da elinden geleni yaptı evinde birinciliği kimseye kaptırmamak için. 

*
Yalçın Granit – Hürriyet – 23.01.2012
“Trabzon’da kazanan Türk basketbolu”
Beko All Star gösterisi ile haftayı kapattık. Böyle mükemmel organizasyonu organize eden herkese candan teşekkür ediyoruz. All Star maçında kazanan Türk basketbolu oldu. Trabzon’un da basketbol şehri olma yolunda ilerleyişi bizi çok heyecanlandırıyor, sevindiriyor.

*
Merve Toy – Fanatik Basket – Sayı:21
“Nefis Bir Hafta Sonu”
… Gelelim Trabzon’a… Şehir de en az TBF kadar hazırlanmış bu organizasyona… Sıcak bir karşılama ve heyecanlı bir bekleyiş vardı. Otele yerleştikten sonra dileyen misafirler için Sümela gezisi organize edilmişti. Akşam yapılan kokteyl de yine bir geçmiş – bugün buluşmasıydı. İlk gün özetle böyle geçti ve geldik All Star’a!
… Son derece keyifli bir All Star daha geride kaldı. TBF ve Trabzon’a bir önemli organizasyonun altından kalktıkları için tebrikler.

*
Bülend Karpat - BasketDergisi.com - 24.01.2012

"Bir All Star Hikayesi"

Hafta sonunu Trabzon’da geçirdim.
All Star organizasyonu bu kez Karadeniz’e taşınmıştı.
Bu nedenle federasyonun davetini kabul ederek, uzun zamandır istem dışı gidemediğim hayat dolu insanların yaşadığı kente uçuvermiştim.
Atatürk hava limanının bekleme salonuna geldiğimde, Türk basketbolünün efsane oyuncularını keyifle kucakladım.
Bazılarıyla aynı takımda oynamış, digerleriyle ezeli rekabetler yaşamıştım kariyerim boyunca..
Trabzon’a gitmeyeli on sene geçmiş aradan, zaman nasıl akıp gidiyor anlamıyorsunuz bile.
Hava limanı yenilenmiş, pist uzamış, modern bir konuma bürünmüş.
Şehir merkezi, yeni yapılarla düzene girmiş.
Star televizyonunda çalıştığım günlerde, Trabzonspor’un maçlarını yayınlamaya gittiğimizde konakladığım Özgür ve Usta otellerinin yerine, Zorlu Grand ve Nova otelleri yapılmış. İkisi de modern mimarinin güzel örneklerinden oluşmuş.
Spor salonu oldukça güzel. Fiziki yapısı salon sporlarının organize edilmesi için gereken bütün özelliklere sahip. Karadeniz Üniversitesi sınırları içerisinde, ideal bir spor kompleksi yaratılmış.
Böylesine hoş duygularla iki gün dolu dolu geçti.
Harika bir misavirperverlik ve organizasyon vardı ‘All Star Trabzon’’da..

Maçı mı soruyorsunuz?
İzlerken sıkıntıdan şiştim.
Ciddiyetten uzak, basketbolün yerine ‘bir tiyatro’ vardı sahada
Bir de ‘Gripin’ isimli bir ‘Rock grubu’ dinlemeye çalıştık.
Akustik ve repertuvar ortama uygun değildi. Tribünler bir anda boşaldı.
Bunun dışında keyifli bir seyehat oldu.
Uzun zamandır görmediğimiz dostlarla anıları tazeledik.
Hepsi bu kadar!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder